sob., 22 sie | online

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

szkolenie online CENA: 350 zł
Rejestracja jest zamknięta
IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Czas i lokalizacja

22 sie 2020, 09:00 – 23 sie 2020, 12:30
online

O SZKOLENIU

OPIS SZKOLENIA

Identyfikacja wizualna to o wiele więcej niż logo, wizytówka i strona  www. To zbiór wielu elementów, które tworzą spójną, wyrazistą całość i  komunikują wyjątkowy charakter marki. Logotyp i jego odmiany, dobranie  firmowego kroju pisma, kolorystyki i kompozycji, charakter zdjęć lub  ilustracji, ikonografia, dedykowany grid oraz wybór nośników i miejsc w  których marka się pojawia i komunikuje. Wszystkie te elementy składają  się na angażowanie odbiorców, budowanie emocji i skojarzeń z marką, na  odzwierciedlenie wartości i sposobu jej działania. Szkolenie pomoże zaplanować pracę nad identyfikacją krok po kroku, od spotkania z  klientem, tworzenia lub interpretacji założeń strategicznych i  określenia idei kreatywnej, poprzez różne rodzaje procesów projektowych  aż do koncepcji, prezentacji i wdrożenia.

DLA KOGO

Szkolenie jest przede wszystkim skierowane do projektantów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności i usprawnić proces kreacji. Szkolenie jest również być przydatne dla osób, które w procesie brandingu znajdą się po  stronie klienta i chcą stworzyć identyfikację wizualną własnej marki. Szkolenie pomoże im lepiej zrozumieć proces pracy nad tożsamością  marki i sprecyzować swoje oczekiwania.

PLAN SZKOLENIA

1. Briefing i podstawowe założenia strategiczne

– co powinniśmy zdefiniować zanim rozpoczniemy pracę nad kreacją?

– jak sprawić, by projekt odpowiadał na konkretne potrzeby marki i  klienta, a nie tylko na nasz gust i współczesne trendy?

2. Proces projektowy Od czego zacząć i na jakie etapy najlepiej podzielić pracę?

Dostosowanie procesu i systemu pracy do typu projektu i klienta.

3. Elementy identyfikacji

– elementy podstawowe i dedykowane

– dobór nośników do charakterystyki  marki

–  logo, logotyp i jego odmiany

– o czym pamiętać i na co uważać

– dobór typografii

– praktyczne porady i narzędzia, najczęstsze błędy

– kolorystyka – paleta czy dedykowany kolor, przestrzenie kolorystyczne,  web i print

– key visual – co to i czemu służy? Rozróżnienie komunikacji dla kilku  grup docelowych i rodzajów komunikatów

– materiał zdjęciowy

– stock czy sesja, założenia dla fotografa,  przydatne serwisy

– ilustracja i ikonografia – współczesne trendy i stylistyka, tworzenia  ilustracji lub współpraca z ilustratorem, darmowe serwisy

– identyfikacja modułowa – różne elementy graficzne i ich łączenie,  grid, skuteczność i elastyczność identyfikacji, łatwość w obsłudze

– księga znaku – specyfikacja logotypu czy brand manual, co powinny  zawierać

4. Trendy i marki przyszłości

W końcowej części szkolenia przyjrzymy się najciekawszym trendom w  projektowaniu identyfikacji i zastanowimy się, jakie umiejętności mogą  być przydatne w projektowaniu marek w niedalekiej przyszłości.

Wszystkie zagadnienia będą ilustrowane licznymi Case Studies  przedstawiającymi najciekawsze współczesne identyfikacje wizualne z  Polski i świata.

KTO PROWADZI

Szkolenie poprowadzi Oksana Shmygol Projektantka grafiki użytkowej, partnerka w krakowskim Studiu Otwartym.  Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych, publikacji i  opakowań. Współtworzyła oprawy graficzne Festiwalu Kultury Żydowskiej w  Krakowie i Teatru Starego, nagrodzonych w konkursie KTR Design,  pracowała przy tworzeniu identyfikacji wizualnej dla wielu marek o  różnej wielkości i zróżnicowanych profilach, a także miast i instytucji  kultury (m.in. Bracia Sadownicy, Miasto Rybnik, Unit8, United Soil, JCI,  UKO, Instytut Książki). Projektowała dla Wydawnictwa Znak, Centrum  Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski z Warszawie i wielu innych.

POZOSTAŁE INFORMACJE

CENA: 350 zł 

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. Do ceny szkolenia należy doliczyć 23% podatku.

Szkolenie ma charakter ONLINE i jest DWUDNIOWE.

Odbywa się w dniach 22-23 sierpnia 2020 w godzinach: 9:00-12:30.

Szkolenie ma formę konferencji video za pomocą bardzo przyjaznego programu ZOOM.  Platforma  jest łatwa i prosta w użyciu, uczestnik wgrywa się za pomocą nadesłanego linka. Link działa na telefonie oraz na komputerze. Wszyscy uczestnicy się widzą, słyszą i mogą rozmawiać, dzielić się swoim ekranem czy prezentacją, wszystkie chwyty dozwolone!

Do zobaczenia!

Rejestracja jest zamknięta