sob., 27 cze | szkolenie online

Identyfikacja wizualna - budowanie tożsamości marki

szkolenie online CENA: 350 zł
Rejestracja jest zamknięta
Identyfikacja wizualna - budowanie tożsamości marki

Czas i lokalizacja

27 cze 2020, 10:00 – 28 cze 2020, 13:30
szkolenie online

O SZKOLENIU

Poziom szkolenia: LEVEL I 

OPIS SZKOLENIA 

Identyfikacja wizualna to o wiele więcej niż logo, wizytówka i strona  www. To zbiór wielu elementów, które tworzą spójną, wyrazistą całość i  komunikują wyjątkowy charakter marki. Logotyp i jego odmiany, dobranie  firmowego kroju pisma, kolorystyki i kompozycji, charakter zdjęć lub  ilustracji, ikonografia, dedykowany grid oraz wybór nośników i miejsc w  których marka się pojawia i komunikuje. Wszystkie te elementy składają  się na angażowanie odbiorców, budowanie emocji i skojarzeń z marką, na  odzwierciedlenie wartości i sposobu jej działania. Szkolenie pomoże  zaplanować pracę nad identyfikacją krok po kroku, od spotkania z  klientem, tworzenia lub interpretacji założeń strategicznych i  określenia idei kreatywnej, poprzez różne rodzaje procesów projektowych  aż do koncepcji, prezentacji i wdrożenia. 

DLA KOGO 

Szkolenie jest przede wszystkim skierowane do projektantów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, którzy nie są mocno zaawansowani w projektowaniu identyfikacji, chcieliby rozwinąć swoje umiejętności i usprawnić proces kreacji. Szkolenie jest również być przydatne dla osób, które w procesie brandingu znajdą się po  stronie klienta i chcą stworzyć identyfikację wizualną własnej marki. Szkolenie pomoże im lepiej zrozumieć proces pracy nad tożsamością  marki i sprecyzować swoje oczekiwania. 

PLAN SZKOLENIA 

1. Briefing i podstawowe założenia strategiczne

 – co powinniśmy zdefiniować zanim rozpoczniemy pracę nad kreacją? 

– jak sprawić, by projekt odpowiadał na konkretne potrzeby marki i  klienta, a nie tylko na nasz gust i współczesne trendy? 

2. Proces projektowy Od czego zacząć i na jakie etapy najlepiej podzielić pracę?

 Dostosowanie procesu i systemu pracy do typu projektu i klienta. 

3. Elementy identyfikacji

 – elementy podstawowe i dedykowane

 – dobór nośników do charakterystyki  marki 

–  logo, logotyp i jego odmiany 

– o czym pamiętać i na co uważać 

– dobór typografii 

– praktyczne porady i narzędzia, najczęstsze błędy 

– kolorystyka – paleta czy dedykowany kolor, przestrzenie kolorystyczne,  web i print 

– key visual – co to i czemu służy? Rozróżnienie komunikacji dla kilku  grup docelowych i rodzajów komunikatów 

– materiał zdjęciowy 

– stock czy sesja, założenia dla fotografa,  przydatne serwisy 

– ilustracja i ikonografia – współczesne trendy i stylistyka, tworzenia  ilustracji lub współpraca z ilustratorem, darmowe serwisy 

– identyfikacja modułowa – różne elementy graficzne i ich łączenie,  grid, skuteczność i elastyczność identyfikacji, łatwość w obsłudze

 – księga znaku – specyfikacja logotypu czy brand manual, co powinny  zawierać 

4. Trendy i marki przyszłości 

W końcowej części szkolenia przyjrzymy się najciekawszym trendom w  projektowaniu identyfikacji i zastanowimy się, jakie umiejętności mogą  być przydatne w projektowaniu marek w niedalekiej przyszłości. 

Wszystkie zagadnienia będą ilustrowane licznymi Case Studies  przedstawiającymi najciekawsze współczesne identyfikacje wizualne z  Polski i świata. 

KTO PROWADZI 

Szkolenie poprowadzi Oksana Shmygol Projektantka grafiki użytkowej, partnerka w krakowskim Studiu Otwartym.  Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych, publikacji i  opakowań. Współtworzyła oprawy graficzne Festiwalu Kultury Żydowskiej w  Krakowie i Teatru Starego, nagrodzonych w konkursie KTR Design,  pracowała przy tworzeniu identyfikacji wizualnej dla wielu marek o  różnej wielkości i zróżnicowanych profilach, a także miast i instytucji  kultury (m.in. Bracia Sadownicy, Miasto Rybnik, Unit8, United Soil, JCI,  UKO, Instytut Książki). Projektowała dla Wydawnictwa Znak, Centrum  Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski z Warszawie i wielu innych. 

POZOSTAŁE INFORMACJE

CENA: 

350 zł do 20/06/2020

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. Do ceny szkolenia należy doliczyć 23% podatku. 

Szkolenie ma charakter ONLINE i jest DWUDNIOWE. 

Odbywa się w dniach 27-28 czerwca 2020 w godzinach: 10:00-13:30.

Szkolenie ma formę konferencji video za pomocą bardzo przyjaznego programu ZOOM.  Platforma  jest łatwa i prosta w użyciu, uczestnik wgrywa się za pomocą nadesłanego linka. Link działa na telefonie oraz na komputerze. Wszyscy uczestnicy się widzą, słyszą i mogą rozmawiać, dzielić się swoim ekranem czy prezentacją, wszystkie chwyty dozwolone! 

Do zobaczenia!  

Rejestracja jest zamknięta